----------  TriSport  Denmark  ----------
 

Ironman Australia Triathlon 2003

Forster/Tuncurry, N.S.W., Australia  
  
 3.8k swim - 180k bike - 42.195k run

To Menu - Ironman  Results

 
Results     -     1472 Completed     -      Date:  2003 
Elite Men
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 Chris McCormack AUS 8:19:14. 0:46:47 0:01:19 4:38:17 0:01:11 2:51:38
2 Jason Shortis AUS 8:30:05 0:50:50 0:01:31 4:49:43 0:01:10 2:46:35
3 Luke Bell AUS 8:31:23 0:46:50 0:01:32. 4:52:02 0:01:00 2:49:47
4 Jason Metters AUS 8:42:56 0:46:51 0:01:18 4:55:57 0:00:59 2:57:37
5 Matt Stephens AUS 8:45:33 0:51:07 0:01:21 5:01:17 0:00:36. 2:51:00
6 Matt White AUS 8:47:46 0:49:02. 0:01:48 4:52:46 0:00:57 3:02:57
7 Patrick Vernay FRA 8:48:06 0:47:52 0:01:32 4:56:24 0:00:59 3:01:08
8 Sean Foster AUS 8:49:11 0:50:12 0:01:52 5:00:04 0:01:31 2:55:22
9 David Meade AUS 8:50:41 0:54:16 0:01:43 5:01:40. 0:01:28 2:51:23
10 Paul Patrick AUS 8:52:50 0:55:05 0:02:04 4:58:24 0:01:47 2:55:19
11 Courtney Ogden AUS 8:55:25 0:48:24 0:01:39 4:53:30 0:01:35 3:09:57
12 Nick Saunders RCA 8:56:52 0:50:17 0:01:28 5:08:38 0:01:33 2:54:54
13 Stefan Kolm AUS 8:57:01 0:48:37. 0:02:05 4:54:26 0:01:19 3:10:22
14 Justin Granger AUS 8:59:09 0:50:16. 0:01:32 5:05:29 0:00:57. 3:00:44
15 Bradley White AUS 9:01:41 0:48:39 0:01:52 5:07:37 0:00:58. 3:02:34
 
 
Elite Women
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 Lisa Bentley CAN 09:19:15 0:53:39 0:01:49 5:23:42 0:01:22. 2:58:42
2 Kate Major AUS 09:22:06 0:53:40 0:02:31 5:12:34. 0:00:40 3:12:39
3 Belinda Granger AUS 09:35:56 0:51:08 0:01:53. 5:15:44 0:01:03 3:26:05
4 Yoko Hori NZL 09:43:33 0:57:34 0:02:04. 5:21:49 0:01:06 3:20:48
5 Angela Milne AUS 09:46:20 0:54:27 0:03:05 5:24:04 0:01:28 3:23:14.
6 Belinda Halloran AUS 09:53:53 0:51:16 0:02:31 5:27:33. 0:01:20 3:30:59
7 Donna Moore AUS 09:56:42 0:52:40. 0:02:09 5:26:37 0:01:18 3:33:46
8 Rebecca Myerscough AUS 10:02:27 00:53:45 0:03:37 5:38:00 0:02:27 3:24:26
9 Edith Kosztovits AUS 10:04:00 0:57:49 0:02:58 5:27:18 0:01:34. 3:34:05
10 Miranda Stacey NZL 10:05:32 0:54:19 0:02:18 5:27:09 0:01:30 3:40:02
 
 
Men 18 - 24
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 GAFFNEY Nick AUS 9:20:31 0:51:10 0:01:51 5:11:01 0:01:39  3:14:49
2 MORRIS Paul  AUS 9:27:46 0:54:14 0:02:11 5:07:21 0:01:09 3:22:50
3 FERENCI Kornel HUN 9:31:53 1:01:30 0:02:59 5:14:43 0:03:04 3:09:22
4 MCDONALD Chris AUS 9:36:47 1:01:26 0:02:03 5:05:05 0:01:02 3:27:09
5 MUNRO Richard  AUS 9:38:52 0:51:06 0:01:58 5:04:58 0:01:26 3:39:23
6 HARTNETT Blyth AUS 9:39:16 0:46:39 0:02:30 5:13:38 0:02:47 3:24:48
7 KOHLAR Jarad VIC 9:46:08 0:57:27 0:03:35 5:13:31 0:01:54 3:29:39
8 LUKASSEN James AUS 9:49:48 1:03:04 0:02:58 5:09:00 0:01:33 3:33:01
9 FLACK David AUS 10:02:15 0:52:29 0:02:35 5:32:52 0:01:06 3:32:48
10 BRETTIG Simon  VIC 10:19:06 0:55:20 0:05:04 5:29:33 0:03:42 3:45:14
 
 
Women 18 -24
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 MYERSCOUGH Rebecca  AUS 10:02:28 0:53:45 0:03:37 5:38:00 0:02:27 3:24:26
2 MARANGON Lisa AUS 10:45:22 0:54:21 0:02:43 5:43:52 0:02:46 4:01:27
3 LAND Victoria  AUS 11:03:53 1:01:14 0:02:43 5:57:41 0:02:37 3:59:26
4 FULTON Sacha AUS 11:21:44  0:57:35 0:02:34 6:01:28 0:01:32 4:18:13
5 WOOD Tracy  AUS 11:35:38 0:56:56 0:04:11 6:15:55 0:05:13 4:13:07
6 KHOO Samantha USA 11:45:20 0:51:30 0:04:53 5:56:47 0:04:46 4:47:08
7 JOSEY Rebecca AUS 12:01:27 1:05:58 0:03:11 6:14:18 0:01:55 4:35:50
8 RICKARDS Kate AUS 12:06:03 1:13:59 0:03:37 6:25:42 0:01:34 4:20:57
9 O'NEILL Emma AUS 12:07:01 1:03:55 0:04:23 6:16:16 0:06:30 4:35:39
10 MEHAFFEY Sarah AUS 13:18:06 1:04:58 0:05:04 6:46:58 0:04:29 5:16:16.
 
 
Men 25 - 29
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 CARROLL William AUS 9:06:05 0:47:55 0:01:24 5:08:23 0:00:54 3:07:27
2 CAREY John AUS 9:08:46 0:50:45 0:01:55 5:04:36 0:01:28 3:10:01
3 LYSTER Tully AUS 9:09:04 0:53:44 0:02:26 5:01:10 0:01:14 3:10:28
4 FITZGERALD Rory AUS 9:16:43 0:49:58 0:02:07 5:09:45 0:02:23 3:12:28
5 ADACHI Yuji JAP 9:30:34 0:53:38 0:02:13 5:24:48 0:01:37 3:08:06
6 CONQUEST Adam AUS 9:36:57 0:58:39 0:02:45 5:03:31 0:00:45 3:31:16
7 AGNEW Nicholas AUS 9:37:10 0:55:11 0:02:46 5:15:04 0:00:58 3:22:57
8 SLEEP Shaun AUS 9:40:17 0:58:12 0:04:02 5:21:54 0:01:50 3:14:16
9 BROWN Peter  AUS 9:40:26 0:51:24 0:01:40 5:19:59 0:02:17 3:25:03
10 MCPHERSON Gavin AUS 9:42:08 0:57:36 0:03:00 5:32:35 0:01:09 3:07:32
 
 
Women 25 -29
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 MAJOR Emma  USA 10:10:20 0:59:46 0:03:28 5:32:14 0:01:22 3:33:17
2 PAUL Charlotte  AUS 10:26:45 0:57:35 0:02:34 5:54:11 0:02:09 3:30:04
3 POLLARD Dayna AUS 10:29:11 0:58:03 0:07:02 5:37:07 0:06:01 3:25:44
4 WOLFE Rebecca NZL 10:30:28 1:04:41 0:03:43 5:51:44 0:04:43 3:25:26
5 YEUNG Stephanie AUS 10:36:47 1:06:07  0:04:21 5:47:26 0:04:23 3:34:15
6 BARKER Jodie AUS 10:46:59 1:01:13 0:03:17 6:00:40 0:01:27 3:40:07
7 HARVEY-SHAW Brooke AUS 10:53:35 1:05:45 0:03:15 6:08:00 0:02:06 3:34:14
8 HARPER Nicola  AUS 10:57:20 0:52:31 0:02:21 5:42:24 0:01:29 4:18:18
9 RASSAM Melanie AUS 11:07:35 1:10:13 0:02:07 5:46:37 0:01:25 4:06:57
10 ANDREWS Theresa AUS 11:13:13  1:01:07 0:04:16 5:55:50 0:02:07 4:09:39
 
 
Men 30 - 34
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 MACKS Pepsi QAT 9:04:34 0:52:52 0:04:49 5:00:04 0:02:13 3:04:34
2 DEURLOO Brendan AUS 9:07:32 0:53:34 0:01:50 5:02:33 0:00:59 3:08:34
3 NEWTON Brett  AUS 9:18:42 0:52:37 0:01:52 5:03:12 0:01:35 3:19:25
4 TRUDGEON Tim USA 9:21:38 0:52:45 0:03:05 5:08:05 0:03:32 3:14:10
5 MURRAY Peter AUS 9:23:12 0:46:45 0:01:31 5:17:15 0:01:10 3:16:29
6 NICHOLSON Bevan  AUS 9:23:57 0:59:48 0:04:44 5:19:15 0:02:23 2:57:45
7 MCDONALD David AUS 9:26:51 0:53:32 0:02:12 5:07:28 0:01:01 3:22:36
8 YAGUCHI Eiji JAP 9:27:02 0:53:55 0:02:08 5:31:01 0:01:51 2:58:05
9 LITTLER Luke AUS 9:27:45 0:50:36 0:01:46 5:16:34 0:01:19 3:17:28
10 RATTENBURY Shane AUS 9:28:55 0:54:33 0:01:43 5:12:37 0:01:00 3:18:50
 
 
Women 30 -34
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike  Trans 2 Run
1 KEAN Alison  AUS 10:11:48  0:51:22 0:01:53 5:36:58 0:01:59 3:39:23
2 KEEN Elizabeth AUS 10:24:28 1:01:34 0:02:48 5:33:56 0:03:01 3:43:08
3 SAUNDERS Sarah NZL 10:31:03 0:54:57 0:03:05 5:49:23 0:02:46 3:40:39
4 MEWETT Leanne  AUS 10:34:22 0:53:34 0:03:30 6:11:44 0:01:37 3:23:44
5 WANDRATSCH Birgit GER 10:37:36  0:56:53 0:02:36 5:51:32 0:02:08 3:44:14
6 FLANDERS Samantha AUS 10:37:42 1:11:21 0:04:28 5:42:57 0:04:15 3:34:25
7 SCHILLER Judy AUS 10:41:50 1:03:16 0:02:39 5:50:46 0:02:56 3:42:00
8 BEECHER Debbie AUS 10:43:05 1:02:52 0:03:27 5:46:17 0:02:23 3:47:53
9 ZIJLSTRA-EVANS Carla  HOL 10:45:10 1:13:29 0:05:45 5:45:41 0:02:01 3:37:58
10 LANGLEY Susan AUS 10:49:28  1:03:26 0:03:27 5:53:24 0:02:06 3:46:52
 
 
Men 35 - 39
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 JEFFERSON Allan AUS 9:06:37 0:57:14  0:01:52 4:56:44 0:01:05 3:09:41
2 SORIANO Carmine AUS 9:17:58 0:54:22 0:01:56 5:09:00 0:01:21 3:11:19
3 ROBBINS Paul  AUS 9:22:43 0:49:10 0:01:58 5:11:55 0:01:21 3:18:17
4 CROFT Michael AUS 9:33:13 0:54:49 0:02:26. 5:11:34 0:01:57 3:22:26
5 GREAM Craig AUS 9:35:21 1:01:47 0:02:55 5:06:08 0:01:43 3:22:46
6 THOMSON Ashley  AUS 9:36:00 0:58:13 0:02:06 5:05:06 0:01:24 3:28:55
7 ANDREWS Rob AUS 9:38:00   1:01:53  0:02:42 5:08:24 0:01:40 3:23:19
8  LEYDEN Andrew AUS 9:38:44 0:54:32 0:01:53 5:10:16 0:01:13 3:30:35
9 BENNETT Bill AUS 9:38:47 0:55:01 0:01:45 5:12:06 0:00:48 3:29:04
10 TULLETT Robin AUS 9:41:28 0:50:54 0:02:26 5:27:52 0:02:57 3:17:17
 
 
Women 35 - 39
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 CLARKE Angela  AUS 10:21:55 0:57:16 0:03:14 5:45:25 0:01:10 3:34:36
2 COUTTS Narelle AUS 10:28:32 0:59:15 0:02:09 5:42:07 0:01:17 3:43:30
3 MURTAGH Amanda AUS 10:38:58 1:02:26 0:03:15 5:56:05 0:01:59 3:35:00
4 BRADLEY Jocelyn RSA 10:55:56  1:05:41 0:04:50 5:59:24 0:02:26 3:43:21
5 MACLEAN Rhona AUS 11:04:06 1:05:26 0:04:43 5:53:06 0:02:13 3:58:22
6 MORRIS Jodie AUS 11:05:49 1:06:45 0:03:12 6:04:28 0:01:36 3:49:34
7 WALDON Michele AUS 11:13:12 0:55:08 0:04:16 5:55:50 0:02:07 4:09:39
8 SMITH-MACNEE Stacie AUS 11:40:53 1:09:24  0:03:36 6:10:25 0:03:14 4:14:00
9 JENNER Janine AUS 11:47:45  1:04:40 0:04:15 6:24:27 0:05:20 4:08:49
10 WRIGHT Leah  AUS 11:53:47  1:12:01 0:05:08 6:21:27 0:02:41 4:12:15
 
 
Men 40 - 44
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 BOYES David  AUS 9:26:12 0:58:50 0:02:17 5:13:28 0:01:49. 3:09:34
2 MENTHA Roger AUS 9:45:31 0:54:16 0:02:15 5:20:46 0:01:01 3:27:11
3 HOWE Cameron AUS 9:46:39 0:54:06 0:03:14. 5:07:53 0:01:59 3:39:13
4 REDMOND Garry AUS 9:48:45 0:58:15 0:06:17 5:17:17 0:03:34 3:23:20
5 CARUANA Lou  AUS 9:50:27 1:02:28 0:04:22 5:17:14 0:02:14 3:23:56
6 KELLETT Simon AUS 9:50:42 1:03:14 0:02:42 5:09:04 0:01:45 3:33:56
7 ROWLINGS Andrew AUS 9:50:45 1:02:27 0:03:24 5:25:08 0:02:02 3:17:42
8 SOMERVILLE Toby AUS 9:51:08 1:01:21 0:02:25 5:23:01 0:01:39 3:22:40
9 FLANNERY Shane AUS 9:51:14  0:59:41 0:02:09 5:25:21 0:01:23 3:22:38
10 MACNEE Barry AUS 9:52:11 1:02:50  0:03:48 5:19:59 0:01:23 3:24:10
 
 
Women 40 - 44
Place. Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 RIDER Teresa AUS 10:14:28 1:11:44 0:02:56 5:35:27 0:02:31 3:21:36
2 MCAFEE Janet AUS 11:02:31 1:11:23 0:04:06 5:54:07 0:02:06 3:50:35.
3 GEEVES Paula AUS 11:08:22 1:06:05 0:03:18. 5:56:42 0:04:36 3:57:24
4 LANE Sharon AUS 11:10:29 1:06:38 0:02:52 6:19:18 0:01:57 3:39:30
5 STEVENSON Evelyn AUS 11:23:45 0:59:27 0:04:50 5:58:05 0:04:54 4:16:15
6 WEBB Sarah RSA 11:28:19 1:11:18 0:07:00 6:27:59 0:05:15 3:36:33
7 POWELL Sandy AUS 11:42:53 1:07:06 0:04:02 6:26:51 0:03:50 4:00:48
8 LEVERTON Jan AUS 11:59:59 1:10:59 0:04:17 6:30:39 0:04:22 4:09:29
9 GRIFFITH Susan AUS 12:18:28 1:16:50 0:04:43 6:32:04 0:03:27 4:21:11
10 KIRK Susan AUS 12:27:07 1:11:12  0:04:24 6:22:21 0:04:20 4:44:35
 
Men 45 - 49
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 TAGELL Michael AUS 9:43:29  1:04:43 0:02:33 5:10:37 0:01:19 3:24:04
2 HILL John AUS 9:51:45 1:04:09 0:03:08 5:14:06 0:01:51 3:28:30
3 HERSBACH Will AUS 10:13:33 1:02:48 0:03:33 5:34:02 0:03:07 3:29:50
4 CLARKE Colin  AUS 10:15:42 1:01:00  0:03:16 5:28:50 0:02:45 3:39:35
5 MURRAY Philip AUS 10:17:49 1:03:04 0:03:48 5:29:36 0:01:49 3:39:20
6 O.GRADY Glenn AUS 10:21:17 1:04:09 0:04:57 5:19:12 0:02:07 3:50:39
7 GAMBRILL Harry AUS 10:22:53 0:57:42 0:03:40 5:43:21 0:01:36 3:36:18
8 TRUDGIAN Dave AUS 10:24:38 0:55:58 0:02:33 5:26:34 0:01:48 3:57:32
9 FIRTH Stephen  AUS 10:25:05 0:57:37 0:02:51 5:26:17 0:02:43 3:55:25
10 BROMAGE Noel AUS 10:27:06 0:58:41 0:02:46 5:32:04 0:00:58 3:52:22
 
Women 45 - 49
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 PRYER Susan AUS 11:10:58 1:07:51 0:03:35 6:19:29 0:02:17 3:37:33
2 OGDEN Cheryl AUS 11:33:18 1:14:07 0:06:13 6:00:16 0:03:36 4:08:50
3 JINGU Nanami  USA 12:11:36  1:14:15 0:04:29 6:12:19 0:05:51 4:34:26
4 MCCONVILLE Debra AUS 12:28:27 1:25:12  0:05:24 6:39:30 0:04:40 4:13:26
5 POWER Dianne AUS 12:29:28  1:12:47 0:07:36 6:44:26 0:07:31 4:16:54
6 MCDONALD Gillian AUS 12:29:48 1:11:01 0:08:34 6:33:42 0:03:54 4:32:21
7 MACONACHIE Lynda  AUS 12:51:46 1:14:49 0:05:21 6:21:50 0:06:29 5:03:03
8 SHORT Karen AUS 12:54:27 1:14:21 0:06:52 6:54:09 0:04:31 4:34:21
9 BOURNE Kerry  AUS 13:06:04 1:16:41 0:09:09 7:06:38 0:03:48 4:29:32
10 WILLIAMS Dorothy AUS 13:21:19 1:28:03  0:03:51 6:40:20 0:05:19 5:03:31
 
Men 50 - 54
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 NEWBURN Alex  NZL 10:06:47 1:04:56 0:03:35 5:36:06 0:01:48 3:20:11
2 MCCORMACK David  AUS 10:06:50 1:04:22 0:03:13. 5:36:59 0:01:25 3:20:42
3 LAZAROU Norm  AUS 10:21:49 1:06:50 0:05:57 5:21:34 0:02:26 3:44:50
4 HARTNETT Peter  AUS 10:30:39 1:01:32 0:06:22 5:41:28 0:02:16 3:38:47
5 CHAMBERS Stuart AUS 10:49:11 1:04:16 0:03:37 5:36:40 0:01:36 4:02:48
6 KNEZEVIC Bob AUS 10:56:40  1:09:13 0:02:54 5:36:47 0:03:20 4:04:13
7 BONSER Graeme AUS 10:58:59 1:08:08 0:05:12 5:38:52 0:03:27 4:03:07
8 JOHNSTON Neal  AUS 11:03:29 1:07:25  0:03:15 5:49:30 0:02:48 4:00:15
9 GABORIT Tony  AUS 11:05:39 1:04:01 0:04:50 5:46:43 0:02:35 4:07:11
10 ANDERSON Dave AUS 11:06:57 1:02:25 0:05:05 5:49:14 0:04:22 4:05:36
 
Women 50 - 54
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 DANNE Jo-Anne  AUS 10:57:53  0:57:19 0:03:48 5:46:23 0:02:13 4:07:55
2 GRUNDY Anne AUS 11:59:20 1:12:16  0:04:39 6:24:54 0:04:43 4:12:34
3 FREEMAN Kerry AUS 12:34:59 1:18:01 0:04:25 6:50:57 0:02:34 4:18:46
4 BAILIE-MACE Carol  AUS 12:45:46 1:04:27 0:06:18 6:50:50 0:03:07 4:40:49
5 ROWE Kate AUS 13:01:47 1:20:11 0:09:43 6:49:53 0:06:14 4:35:32
6 STANLEY Robyn AUS 13:13:25 1:18:02 0:06:15 6:54:39 0:04:34 4:49:42
7 SIMMONS Anne AUS 14:08:08 1:34:34  0:07:43 7:20:05 0:06:46 4:58:58
8  JOHNSTON Katie AUS 14:08:57 1:16:58 0:03:47 6:45:16 0:03:11 5:59:26
9 WHITE Deirdre  AUS 14:11:22  1:19:34 0:07:18 6:56:03 0:05:48 5:42:15
10 SALTER June AUS 14:42:18 1:13:12  0:07:57 7:15:13 0:05:53 5:59:49
 
Men 55 - 59
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 LUCKMAN Doug AUS 11:03:07 1:00:44  0:04:15 6:02:40 0:03:05 3:52:05
2 THORSEN Geoff  AUS 11:13:10 1:06:35 0:05:02 5:48:12 0:02:33 4:10:34
3 CULLEN Denis  AUS 11:19:53  1:09:51 0:06:29 5:40:14 0:03:19. 4:19:47
4 REITHMEIER Dieter  AUS 11:22:18 1:18:00 0:03:47 5:53:23 0:03:09 4:03:45
5 TOURON Christian Noel  AUS 11:31:50 1:10:26 0:06:14 6:12:12 0:03:39 3:59:04
6 VERNAY Guy 1487 AUS 11:33:14 1:09:10 0:06:12 5:52:15 0:04:51 4:20:35
7 WEMBRIDGE Ross AUS 11:41:07 1:12:08 0:07:30 6:21:49 0:04:34 3:54:52
8 WHITE Peter USA 11:42:06 1:16:43 0:04:22 5:53:30 0:02:58 4:24:19
9 LANCASHIRE Peter AUS 11:57:22 1:14:31 0:04:44 5:57:58 0:03:38 4:36:16
10 SMITH Ken  AUS 12:02:01 1:03:13 0:07:24 6:20:31 0:04:15 4:26:23
 
Women 55 - 59
Place  Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 HAMILL Brenda  AUS 14:13:12 1:17:42 0:06:28 7:11:34 0:06:17 5:30:52
 
Men 60 - 64
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 CHANNELLS Robert AUS 11:48:05 1:19:20 0:03:34 5:48:29 0:03:22 4:33:02
2 COX Ron AUS 11:56:35 1:06:19 0:08:31 6:27:31 0:07:30 4:06:29
3 AKI Tamotsu JAP 13:12:23 1:31:40 0:05:20 6:40:27 0:02:34 4:52:08
4 CARLSON Oscar AUS 13:41:52 1:17:28 0:07:06 7:04:00 0:04:51 5:08:04
5 CAREY Patrick ACT 13:42:17 1:46:36 0:05:20 6:55:19 0:08:32 4:46:13
6 LITVENSKY Denis AUS 13:49:42 1:18:20 0:05:07 6:56:53 0:03:53 5:25:29
7 GAY Robert AUS 13:54:14 1:21:14 0:06:11 6:56:52 0:04:58 5:24:45
8 MURTAGH Ken  ACT 13:55:50  1:21:02 0:05:17 6:46:39 0:05:59 5:36:34
9 ISHII Hideki JAP 14:02:08 1:18:30 0:06:43 7:23:47 0:03:59 5:08:46
10 PALMER John AUS 14:32:44 1:05:26 0:13:57 7:05:41 0:08:12 5:59:09
 
Women 60 - 64
Place  Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 ERWIN Margaret AUS 15:08:28 1:41:44 0:06:35 7:48:55 0:04:07 5:26:45
 
Men 65 - 69
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 LYNCH Brian  AUS 14:07:01  1:19:49 0:10:08 7:28:28 0:06:33 5:01:47
 
Men 70 -74
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 SOUTHWELL Bob AUS 14:21:01 1:14:16 0:06:54 7:15:19 0:06:10 5:38:05
2 GUBBINS Jack AUS 15:13:51 1:41:34 0:07:14 7:37:48 0:02:59 5:43:59
 TriSport Denmark - Knud Aagaard

To Menu - Ironman  Results