----------  TriSport  Denmark  ----------

RESULTATLISTE  SACHSENMAN  DRESDEN  19. Juli 1998

3,8 KM.SVØMNING- 180 KM.CYKLING - 42 KM.LØB
   
   Pl. Navn         Fornavn       Klub                     Gruppe  Pl.  Svøm.     Cykling      Løb      Sluttid
  
   1. Merz          Carsten       SG Adelsberg              TM30    1. 00:58:27   05:26:44   03:17:19   09:42:30  
   2. Wächtler      Thomas        SC Bayer-Uerdingen        TM40    1. 01:03:20   05:30:06   03:33:04   10:06:30  
   3. Gumprecht     Tilo          TSG Glauchau              TM21    1. 00:55:30   05:50:34   03:32:14   10:18:18  
   4. Hering        Jörg          SC Berlin                 TM35    1. 00:59:28   05:47:45   03:31:30   10:18:43  
   5. Kunze         Holm          PSV Zittau                TM21    2. 01:12:25   05:47:02   03:20:17   10:19:44  
   6. Leimkühler    Christoph     TCEC Mainz                TM30    2. 01:03:00   05:31:19   03:47:08   10:21:27  
   7. Kunath        Torsten       Tri Team Gera             TM30    3. 01:16:40   05:26:46   03:46:56   10:30:22  
   8. Puhe          Rudolf, Dr.   Wacker Burghausen         TM45    1. 01:00:02   05:29:39   04:07:45   10:37:26  
   9. Berger        Torsten       Aufbau Kodersdorf         TM21    3. 00:55:51   05:19:39   04:24:14   10:39:44  
  10. Große         Ralf          PSV Zittau                TM21    4. 01:06:54   05:39:26   03:56:16   10:42:36  
  11. Zschätzsch    Stephan       SG Adelsberg              TM30    4. 00:55:47   05:41:10   04:10:14   10:47:11  
  12. Blissenbach   Gerd          SV Bergisch-Gladbach      TM35    2. 00:56:29   05:42:07   04:09:01   10:47:37  
  13. Mysliwiec     Steffen       TV Dresden                TM35    3. 01:07:08   05:42:45   03:59:20   10:49:13  
  14. Felgenträger  Jörg          TUS Breitscheid           TM35    4. 00:53:16   05:39:16   04:18:23   10:50:55  
  15. Ewert         Hans-Joachim  Tria Kassel               TM30    5. 00:55:28   05:45:36   04:15:23   10:56:27  
  16. Barth         Oliver        SV Deuchelried            TM21    5. 01:03:23   05:43:34   04:11:25   10:58:22  
  17. Mysliwiec     Heiko         TSV Cottbus               TM35    5. 01:09:32   05:50:48   03:58:06   10:58:26  
  18. Sadegholwad   Oliver        TSV Krofdorf              TM30    6. 01:01:10   06:04:46   03:58:45   11:04:41  
  19. Weinrich      Udo           HSG DHfK                  TM35    6. 01:09:53   05:47:46   04:09:12   11:06:51  
  20. Streich       Ingolf        Köpenicker SV             TM30    7. 01:14:37   05:50:31   04:11:11   11:16:19  
  21. Störp         Ralf          Rennsteig LV              TM35    7. 01:17:31   06:00:20   03:58:42   11:16:33  
  22. Mantyk        Georg         TUS Breitscheid           TM30    8. 00:58:32   06:12:53   04:07:06   11:18:31  
  23. Schramm       Martin                                  TM30    9. 00:53:17   05:55:02   04:30:42   11:19:01  
  24. Wegner        Thomas        DLRG Königstein           TM35    8. 01:00:51   05:49:15   04:32:14   11:22:20  
  25. Keith         Rolli         HSV Weimar                TM35    9. 01:09:51   06:06:55   04:06:51   11:23:37  
  26. Berlage       Berthold      Trifinish                 TM30   10. 01:00:27   05:53:27   04:30:34   11:24:28  
  27. Rowald        Michael       Bayer Dormagen Triathlon  TM30   11. 01:00:17   06:16:24   04:11:25   11:28:06  
  28. Ridderskamp   Michael       TUS Breitscheid           TM21    6. 01:06:32   05:47:17   04:36:21   11:30:10  
  29. Frick         Axel          TSV Eintracht Hittfeld    TM35   10. 01:08:24   06:00:01   04:23:30   11:31:55  
  30. Scholz        Uwe           VS                        TM30   12. 01:13:34   06:17:15   04:06:10   11:36:59  
  31. Schumann      Göran         SG Adelsberg              TM35   11. 00:54:39   05:50:30   04:53:01   11:38:10  
  32. Sparmann      Steffen       TriTeam Gera              TM40    2. 01:21:40   06:05:09   04:15:25   11:42:14  
  33. Twietmeyer    Martin        TriTeam Königslutter      TM35   12. 01:05:37   05:55:23   04:42:20   11:43:20  
  34. Dathe         Gerold        TV Dresden                TM35   13. 01:19:28   05:43:32   04:41:23   11:44:23  
  35. Langefeld     Elard         WVC Kassel                TM40    3. 01:00:24   06:24:41   04:23:17   11:48:22  
  36. Pecher        Antje         TriTeam Königslutter      TW30    1. 00:59:36   06:18:35   04:31:11   11:49:22  
  37. Baum          Gereon        TUS Breitscheid           TM21    7. 01:00:54   05:51:39   05:00:05   11:52:38  
  38. Marinari      Stefan        Tri-Force Fulda           TM35   14. 01:13:15   05:55:06   04:47:46   11:56:07  
  39. Günther       Götz          SG Adelsberg              TM35   15. 01:00:57   06:10:18   04:46:00   11:57:15  
  40. Schölzel      Rainer        LC Auensee Leipzig        TM40    4. 01:07:10   06:13:43   04:47:48   12:08:41  
  41. Minnebusch    Dirk          TUS Breitscheid           TM21    8. 01:14:41   05:46:26   05:07:55   12:09:02  
  42. Oldenburg     Jürgen        TV Dresden                TM35   16. 01:24:09   05:57:48   04:50:45   12:12:42  
  43. Aagaard       Knud          Viborg Triathlon Klub     TM55    1. 01:10:17   06:13:25   04:54:56   12:18:38  
  44. Laube         Mario         SC Riesa                  TM30   13. 01:09:23   06:30:54   04:39:54   12:20:11  
  45. Jackson       John David    TUS Breitscheid           TM50    1. 01:19:23   06:19:08   04:44:31   12:23:02  
  46. Korte         Ralf          ohne                      TM30   14. 01:16:15   05:53:13   05:15:22   12:24:50  
  47. Gerhard       Hans-Joachim  SG Adelsberg              TM45    2. 01:01:05   05:45:15   05:39:41   12:26:01  
  48. Claus         Thomas        ASG Tria Hockenheim       TM40    5. 01:19:12   06:14:22   04:54:24   12:27:58  
  49. Giebel        Britta        Tri Michels Hamburg       TW35    1. 01:04:34   06:15:49   05:10:06   12:30:29  
  50. Ihns          Thomas        Tri Michels Hamburg       TM35   17. 01:06:19   06:14:05   05:10:06   12:30:30  
  51. Wiethölter    Burkhard      Tri Team Berlin           TM60    1. 01:00:43   06:31:00   04:58:51   12:30:34  
  52. Müller        Giso          PSV Kamenz                TM21    9. 01:07:57   06:37:36   04:52:20   12:37:53  
  53. Habeck        Bernhard      TSG Burg Gretesch         TM40    6. 01:13:35   06:27:41   05:03:31   12:44:47  
  54. Greger        Norbert       VfV Spandau               TM50    2. 01:12:33   06:43:31   04:51:18   12:47:22  
  55. Karsch        Alexander     Gesundheitstreff-Impuls G TM21   10. 01:18:37   06:24:39   05:05:35   12:48:51  
  56. Herzig        Rainer        SG Adelsberg              TM45    3. 01:14:58   06:25:34   05:11:00   12:51:32  
  57. Kawen         Andreas       Tri-Michels               TM30   15. 01:00:28   05:54:52   05:58:06   12:53:26  
  58. Bittner       Steffen       LC Auensee e.V.           TM35   18. 01:17:20   06:12:40   05:32:09   13:02:09  
  59. Gebhard       Alexander     BLV                       TM35   19. 01:12:44   06:32:54   05:24:18   13:09:56  
  60. Persch        Rainer        UNI Triathlöwen           TM55    2. 01:03:52   06:43:06   05:26:18   13:13:16  
  61. Schmidt       Peter                                   TM45    4. 01:28:27   06:43:46   05:01:07   13:13:20  
  62. Gose          Rene          SV Halle                  TM30   16. 01:19:34   07:02:45   04:56:34   13:18:53  
  63. Götze         Stephan       Team Wagner               TM21   11. 01:13:38   06:58:34   05:18:18   13:30:30  
  64. Bienert       Georg         Trispeed Marienfeld       TM30   17. 01:21:43   06:31:28   05:45:21   13:38:32  
  65. Weyh          Harald        ASV Diusburg              TM35   20. 01:11:22   06:43:37   05:46:51   13:41:50  
  66. Beyrich       Armin         Skiclub Fürstenfeldbruck  TM60    2. 01:21:39   06:48:17   05:40:38   13:50:34  
  67. Tittel        Thomas        SV Lindenau               TM21   12. 00:55:44   06:53:57   06:17:15   14:06:56  
  68. König         Rudolf        ASV Süchteln              TM60    3. 01:22:43   06:33:42   06:19:18   14:15:43  
  69. Schmidt       Detlev        VfV Spandau               TM35   21. 01:26:23   07:13:43   05:42:25   14:22:31  
  70. Winter        Jürgen        Tri Speedys Peine         TM40    7. 01:04:10   07:34:07   05:50:26   14:28:43  
  71. Großer        Leo           DUV                       TM45    5. 01:50:08   07:52:41   05:45:55   15:28:44  
  72. Hauck         Hans-Jürgen   Tri Team Berlin           TM35   22. 01:13:24   07:23:25   07:00:02   15:36:51  
  73. Gartz         Wolfgang      Köpenicker SV             TM40    8. 01:18:00   08:12:26   06:46:54   16:17:20  
  74. Bareuther     Peter         RSC Martredwitz           TM35   23. 01:11:11   07:30:44   08:05:13   16:47:08
                    Navne med rød skrift, har kvalificeret sig til Ironman Roth 1999
TriSport Denmark     Knud Aagaard      .