--------- TriSport Denmark ----------

Säter Triathlon 2004

Säter, Sweden 

World Championship

4k Swim - 120k Bike - 30k Run

To Menu - Ironman Results

Results                                Date: July 4th 2004
  Elite Men              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 TORBJÖRN SINDBALLE DEN 05:46:14 00:54:37 0:00:46 02:56:48 0:00:54 01:53:07
2 JONAS COLTING SWE 05:46:57 00:53:59 0:00:55 03:01:37 0:00:48 01:49:37
3 MARINO VANHOENACKER BEL 05:51:10 00:54:52 0:00:47 03:03:48 0:00:52 01:50:48
4 XAVIER LE FLOCH FRA 05:51:35 00:54:39 0:00:46 03:03:48 0:00:57 01:51:24
5 GILLES REBOUL FRA 05:53:54 00:54:35 0:00:44 03:03:51 0:00:53 01:53:49
6 JULIEN LOY FRA 05:55:23 00:53:57 0:00:55 03:05:35 0:01:13 01:53:41
7 PAUL FRITZSCHE USA 05:56:43 00:54:54 0:00:51 03:06:11 0:01:03 01:53:42
8 PATRICK VERNAY FRA 05:57:03 00:54:38 0:00:46 03:03:54 0:00:48 01:56:55
9 BJÖRN ANDERSSON SWE 05:57:19 00:52:40 0:00:51 02:56:11 0:00:46 02:06:49
10 MIKA LUOTO FIN 05:59:21 00:58:58 0:00:55 03:09:14 0:00:38 01:49:35
11 SCHELLENS Gerrit BEL 06:00:56 00:59:56 0:00:55 3:13:56 0:00:57 01:45:10
12 GOSSELINK Guido NED 06:02:01 00:58:57 0:01:11 3:00:45 0:01:13 01:59:54
13 ZAMORA Marcel ESP 06:03:42 00:54:23 0:00:45 3:07:56 0:01:02 01:59:34
14 CASTRO David ESP 06:04:37 00:54:49 0:00:54 3:17:44 0:00:53 01:50:16
15 TOIVANEN Teemu FIN 06:05:23 00:54:55 0:00:53 3:13:30 0:00:53 01:55:10
 
  Elite Women              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 TAMARA KOZULINA UKR 06:41:29 01:10:00 0:01:42 03:23:58 0:01:06 02:04:41
2 LISBETH KRISTENSEN DAN 06:42:12 00:59:30 0:00:59 03:27:55 0:01:09 02:12:37
3 SIONE JONGSTRA NED 06:43:30 01:03:42 0:01:08 03:27:35 0:01:01 02:10:03
4 BELLA COMERFORD GBR 06:44:16 01:08:40 0:01:03 03:27:40 0:00:47 02:06:04
5 TIINA BOMAN FIN 06:46:44 01:05:12 0:01:03 03:30:51 0:01:09 02:08:27
6 SARA GROSS GBR 06:50:27 01:05:16 0:01:08 03:37:46 0:00:49 02:05:27
7 CRISTINA AZANZA ESP 06:53:31 01:03:25 0:00:55 03:34:53 0:00:57 02:13:18
8 EDITH NIEDERFRINIGER ITA 06:56:03 01:00:01 0:01:06 03:44:06 0:01:06 02:09:42
9 ESTELLE PATOU FRA 06:59:53 01:03:21 0:01:07 03:31:33 0:01:04 02:22:47
10 EVA NOVÁKOVÁ CZE 07:00:19 00:59:27 0:01:20 03:38:44 0:00:48 02:19:58
 
  Men 20 - 24              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 LEMMETTYLÄ Teemu FIN 6:26:49 1:02:38 0:01:12 3:16:12 0:01:08 2:05:38
2 HERINGTON Renaud AUS 6:41:00 0:58:36 0:01:32  3:24:57 0:03:24 2:12:30
3 KEELY Prichard USA 6:46:07 0:56:39 0:01:14 3:26:18 0:02:31 2:19:24
4 HAGGARD Jordan USA 6:47:33 0:57:47 0:01:31 3:23:38 0:01:25 2:23:10
5 LANTZ Travis USA 7:01:40 1:02:34 0:01:34 3:23:08 0:00:58 2:33:23
6 HOLT Kevin GBR 7:02:42 1:02:31 0:01:08 3:36:33 0:01:11 2:21:16
7 WILTSHIRE Jack GBR 7:06:56 0:55:23 0:02:18 3:44:30 0:01:41 2:23:01
8 MCLENNAN Jason CAN 7:13:17 1:07:53 0:02:13 3:29:28 0:02:27 2:31:14
9 AXSEN John CAN 7:28:10 1:15:03 0:02:12 3:38:36 0:01:27 2:30:50
10 YOUNG Robert GBR 7:35:13 1:20:22 0:01:20 3:39:04 0:00:48 2:33:37
 
  Women 20 -24              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 PADLECKAITE Alina LTU 7:09:28 1:08:48 0:01:52 3:39:00 0:01:26 2:18:22
2 JONSSON Matilda SWE 7:53:16 1:11:32 0:01:51 3:54:19 0:01:31 2:44:02
3 HOPPE Julie USA 8:14:48 1:04:56 0:01:51 3:55:44 0:03:11 3:09:03
 
  Men 25 - 29              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 LINKE Sebastian GER 6:28:35 0:58:32 0:01:08 3:20:59 0:01:05 2:06:49
2 TRONI Marco ITA 6:30:13 1:09:39 0:01:54 3:19:49 0:00:50 1:57:59
3 HAHN Carsteno GER 6:38:44 0:55:17 0:02:53 3:17:15 0:01:33 2:21:45
4 LE MOIGNE Antony FRA 6:44:53 1:04:07 0:01:14 3:21:26 0:01:13 2:16:52
5 MOLESWORTH Timothy AUS 6:47:09 1:16:39 0:01:38 3:20:12 0:01:29 2:07:09
6 MEYER James USA 6:48:17 0:58:30 0:00:57 3:21:51 0:01:45 2:25:12
7 WESTERBERG Staffan SWE 6:48:40 0:55:17 0:01:21 3:29:12 0:00:38 2:22:10
8 SCHULZE Martin GER 6:50:21 1:07:42 0:01:27 3:24:26 0:01:19 2:15:24
9 HANEY Craig CAN 6:58:44 1:06:52 0:01:52 3:29:18 0:01:13 2:19:28
10 NÄSVIK Davidn SWE 7:01:59 1:07:42 0:02:58 3:21:08 0:01:14  2:28:55
 
  Women 25 -29              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 JACOBSEN Tine DEN 7:19:30 1:01:36 0:01:35 3:37:00 0:03:03 2:36:14
2 TURNER Jenn CAN 7:26:53 1:04:38 0:01:10 3:49:23 0:01:20 2:30:22
3 FELLOWS Anneh GBR 7:38:47 1:07:02 0:01:47 3:49:12 0:01:07 2:39:37
4 KUMMER Solette USA 7:49:14 1:08:51 0:03:17 3:49:47 0:04:31 2:42:47
5 BUSKE Matilda SWE 7:59:19 1:04:30 0:01:36 4:01:02 0:00:52 2:51:17
6 LOTZ Rhonda AUS 8:09:58 1:16:45 0:01:46 3:55:12 0:01:46 2:54:27
7 BOYANSKI Brandi USA 8:11:41 1:12:24 0:02:34 3:54:35 0:02:31 2:59:36
8 ANDERSSON Mimmi SWE 8:16:09 1:35:08 0:03:13 3:56:43 0:01:54 2:39:10
9 LEMELIN Rachel CAN 8:20:01 1:15:09 0:01:36 4:01:18 0:02:26 2:59:30
10 HORROCKS Cindy USA 8:23:38 1:01:41 0:01:40 4:16:22 0:03:22 3:00:30
 
  Men 30 - 34              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 YDREMARK Hans SWE 6:17:31 1:03:36 0:01:32 3:08:38 0:01:15 2:02:28
2 STOLTZ Sven SWE 6:28:14 1:03:51 0:01:35 3:07:25 0:01:09 2:14:12
3 BRUNETTA Arnaud FRA 6:35:33 1:09:46 0:01:50 3:13:18 0:01:22 2:09:17
4 COUTURIER Fabien FRA 6:37:13 1:05:33 0:04:12 3:11:50 0:01:59 2:13:36
5 LASSEN Frederik DEN 6:39:18 1:09:22 0:02:18 3:14:05 0:01:23 2:12:08
6 HARING Björn SWE 6:41:33 1:04:24 0:01:21 3:20:05 0:01:18 2:14:24
7 SPENCER Rhys CAN 6:41:44 1:02:36 0:01:54 3:15:55 0:01:20 2:19:58
8 KEMETTER Markus FIN 6:42:05 1:04:26 0:01:21 3:16:54 0:01:23 2:17:57
9 HERMANSSON Magnus SWE 6:44:40 1:04:10 0:01:44 3:20:17 0:01:06 2:17:20
10 LILLEHAGEN Øyvind NOR 6:47:19 1:18:03 0:03:40 3:10:49 0:01:30 2:13:15
 
  Women 30 -34              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 FRANK Claudia GER 7:06:05 1:04:35 0:01:26 3:32:28 0:01:07 2:26:28
2 DWYER Nicole CAN 7:13:48 1:02:37 0:01:36 3:39:47 0:01:23 2:28:22
3 WENDT Andrea GER 7:17:59 1:07:44 0:01:36 3:33:18 0:01:03 2:34:17
4 NIELSEN Maja DEN 7:26:35 1:17:59 0:01:32 3:41:33 0:01:58 2:23:31
5 RONGÅRD Eva SWE 7:41:03 1:04:11 0:02:02 3:50:57 0:01:22 2:42:30
6 OSOWSKA Francesca GBR 7:43:03 1:11:43 0:01:28 3:50:26 0:03:50 2:35:33
7 PENNER Lori GBR 7:50:01 1:14:50 0:01:45 4:04:37 0:04:07 2:24:41
8 HÖFLING Imke GER 7:51:08 1:11:08 0:03:18 4:05:05 0:04:39 2:26:57
9 ROBBERS Monica USA 7:51:48 1:13:42 0:02:18 3:47:40 0:03:08 2:44:58
10 GRASTY Claire CAN 7:55:08 1:16:41 0:01:34 3:53:24 0:01:11 2:42:16
 
  Men 35 - 39              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 VON ALLMEN Konrad SUI 6:22:33 1:07:16 0:01:28 3:17:55 0:00:53 1:54:59
2 BLASCO Gorka ESP 6:27:20 1:02:24 0:01:03 3:14:58 0:01:13 2:07:39
3 KIRCHBERGER Christian SWE 6:27:49 1:02:59 0:01:19 3:14:00 0:00:53 2:08:36
4 MATTSSON Lars SWE 6:28:49 0:59:29 0:01:37 3:12:45 0:00:56 2:14:00
5 LOPEZ Jorge ESP 6:29:23 1:02:39 0:02:24 3:21:41 0:01:19 2:01:18
6 GARBUTT Keith GBR 6:35:09 1:08:21 0:01:16 3:17:08 0:01:04 2:07:19
7 COMAS Alberto ESP 6:38:26 1:01:24 0:01:32 3:16:35 0:01:17 2:17:36
8 STEPHENSON Matt GBR 6:39:21 1:03:30 0:01:06 3:17:25 0:01:18 2:16:00
9 STEINER David USA 6:42:07 1:03:11 0:03:24 3:15:35 0:02:14 2:17:42
10 AXELSSON Joakim SWE 6:45:29 0:53:18 0:01:16 3:21:11 0:01:53 2:27:50
 
  Women 35 - 39              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 MCELWAIN Nancy USA 7:30:14 1:11:16 0:02:05 3:38:06 0:01:41 2:37:04
2 GAUTHIER Shelly CAN 7:34:02 1:04:07 0:03:08 3:55:00 0:01:34 2:30:12
3 MCMULLEN Kim CAN 7:37:02 1:17:10 0:02:46 3:46:55 0:02:03 2:28:07
4 BUTLER- STONEY Elizabeth GBR 7:44:12 1:07:35 0:01:53 3:50:23 0:02:42 2:41:37
5 DAWSON Marie GBR 7:54:54 1:18:13 0:01:40 3:47:51 0:01:09 2:45:59
6 DAHLQUIST Jona SWE 7:57:18 1:11:10 0:01:53 4:09:13 0:01:29 2:33:31
7 LAPOINT Julie USA 7:58:08 1:19:14 0:03:05 3:56:26 0:03:04 2:36:18
8 DAWSON Lori USA 8:11:02 1:15:10 0:05:07 4:06:51 0:02:38 2:41:13
9 ALSTAD Britta SWE 8:37:33 1:20:47 0:04:01 4:07:04 0:04:24 3:01:16
10 WHIGHT Toni GBR 8:41:27 1:17:54 0:04:03 4:18:33 0:04:27 2:56:28
 
  Men 40 - 44              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 VAN DIESEN Richard NED 6:22:46 0:59:40 0:01:14 3:17:29 0:01:17 2:03:04
2 HIGH Patrick USA 6:33:50 1:01:49 0:01:15 3:16:25 0:01:15 2:13:04
3 GROEN Frank GER 6:34:11 1:01:20 0:02:04 3:19:37 0:01:04 2:10:04
4 WALLACE Allan AUS 6:39:10 1:06:06 0:01:20 3:20:07 0:01:15 2:10:20
5 STEVE Joël FRA 6:39:25 1:12:40 0:01:29 3:18:34 0:02:13 2:04:26
6 BERGGREN Roger SWE 6:40:41 1:06:44 0:01:54 3:20:33 0:01:07 2:10:21
7 OHRANKÄMMEN Olli FIN 6:43:03 1:05:53 0:01:08 3:11:16 0:00:59 2:23:45
8 VIHAVAINEN Ari FIN 6:49:01 1:06:37 0:01:38 3:26:44 0:01:15 2:12:45
9 VUAILLAT Franck FRA 6:52:14 1:12:41 0:00:00 0:00:00 0:00:00 2:09:50
10 POINTER Jeffery USA 6:54:12 1:06:06 0:02:12 3:26:05 0:02:23 2:17:25
 
  Women 40 - 44              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 SEIFFERT Elizabeth CAN 7:06:08 1:05:11 0:01:56 3:36:32 0:02:27 2:19:59
2 FRY Jennie GBR 7:21:01 1:17:11 0:01:28 3:40:19 0:02:07 2:19:54
3 YDREMARK Robin USA 7:30:02 1:09:34 0:01:25 3:50:58 0:01:45 2:26:17
4 ARLANDER Bodil USA 7:41:14 1:11:37 0:02:10 3:51:47 0:02:41 2:32:58
5 HOARE Fiona GBR 7:51:52 1:06:33 0:03:44 3:54:44 0:04:35 2:42:14
6 KRUSE Kimberly USA 7:52:01 1:17:23 0:01:54 3:50:13 0:03:06 2:39:22
7 SUNDELL Anne SWE 7:56:22 1:06:56 0:02:21 3:50:49 0:04:00 2:52:13
8 SLADE Trace GBR 8:05:10 1:26:59 0:02:26 3:53:23 0:02:31 2:39:51
9 DIPPLE Melissa USA 8:10:51 1:11:31 0:04:32 4:09:09 0:02:34 2:43:04
10 CREBER Maggie GBR 8:12:45 1:26:14 0:03:05 3:56:16 0:03:11 2:43:57
 
  Men 45 - 49              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 JOHNSON Budd GBR 6:46:11 1:00:49 0:01:24 3:28:09 0:01:16 2:14:32
2 AGÉLII Peter SWE 7:04:00 1:14:28 0:01:36 3:36:11 0:01:57 2:09:47
3 REED Stephan USA 7:07:41 1:16:29 0:02:10 3:19:40 0:01:08 2:28:11
4 MACLEOD Patrick USA 7:13:25 1:04:19 0:02:37 3:32:12 0:01:59 2:32:16
5 MURRAY Richard USA 7:19:07 1:18:07 0:02:35 3:34:02 0:01:33 2:22:49
6 CHANDLER Geoffrey USA 7:20:42 1:15:16 0:02:32 3:33:27 0:01:27 2:27:58
7 WIKNER Per SWE 7:22:32 1:05:07 0:02:17 3:37:35 0:02:08 2:35:22
8 HARRIGAN Steve CAN 7:22:46 1:12:36 0:02:11 3:34:25 0:01:39 2:31:54
9 LEWIS Steven USA 7:29:02 1:15:29 0:03:03 3:36:09 0:01:16 2:33:03
10 COLLINS Stewart GBR 7:29:13 1:10:44 0:02:24 3:40:17 0:01:10 2:34:36
 
  Women 45 - 49              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 KEITMANN Rita GER 7:30:25 1:02:34 0:01:50 3:39:48 0:01:34 2:44:37
2 UIL Margriet NED 7:51:32 1:14:55 0:02:14 3:41:25 0:02:47 2:50:10
3 HOWLAND Jeri USA 8:00:31 1:13:58 0:03:45 4:00:35 0:02:23 2:39:49
4 BUCH Birgit DEN 8:05:10 1:24:36 0:02:12 3:58:43 0:02:30 2:37:06
5 GRUNDMAN Bonnie CAN 8:07:48 1:24:35 0:01:43 3:48:45 0:01:50 2:50:54
6 SANDS Julie USA 8:46:59 1:26:04 0:02:11 4:10:01 0:03:32 3:05:11
7 SJANS Monica SWE 8:52:11 1:24:51 0:02:37 4:28:17 0:03:41 2:52:43
8 MCCARTHY Amy USA 9:49:58 1:42:26 0:04:03 4:42:08 0:02:24 3:18:56
 
  Men 50 - 54              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 SATLLER Hans-Ludwig GER 6:53:20 0:59:52 0:02:08 3:32:28 0:01:22 2:17:28
2 HANSEN Ole DEN 7:01:37 1:10:40 0:01:50 3:22:34 0:01:56 2:24:34
3 VECCHI Raimondow ITA 7:03:18 1:12:15 0:02:40 3:32:01 0:01:23 2:14:57
4 GRÖNHOLM Peter FIN 7:18:14 1:09:45 0:02:12 3:37:15 0:01:24 2:27:36
5 FRANSSON Bent DEN 7:27:40 1:26:17 0:02:26 3:23:03 0:02:14 2:33:38
6 CARTY Mark GBR 7:29:14 1:01:50 0:02:14 3:42:32 0:01:17 2:41:19
7 SCHWAB John USA 7:42:08 1:14:26 0:02:44 3:40:13 0:03:23 2:41:20
8 PETTERSSON Björn SWE 7:45:45 1:18:49 0:03:20 3:51:34 0:03:05 2:28:55
9 LEGGE Murray CAN 7:47:02 1:25:55 0:01:52 3:38:14 0:01:05 2:39:54
10 LYONS Stephan USA 7:48:36 1:11:05 0:03:31 3:41:37 0:01:49 2:50:33
 
  Women 50 - 54              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 COONEY Vanessa USA 8:14:26 1:21:32 0:02:32 4:02:14 0:04:04 2:44:02
2 GOVAN Summer GBR 8:17:28 1:14:39 0:03:33 4:11:08 0:03:33 2:44:33
3 SINCLAIR Carol CAN 8:27:18 1:28:41 0:03:32 4:00:42 0:03:57 2:50:24
4 NOOIJER DE Willy NED 8:39:20 1:35:34 0:03:16 4:00:02 0:03:01 2:57:25
5 COLE-HRYCIW Nancy CAN 8:47:12 1:50:07 0:03:53 4:16:36 0:02:28 2:34:07
6 BLOOIS VAN Kitty NED 8:52:35 1:17:08 0:03:06 4:11:32 0:01:35 3:19:12
7 SILLS Margaret GBR 8:55:29 1:18:10 0:02:13 4:17:48 0:02:02 3:15:15
8 MADSEN Senna S DEN 9:10:10 1:27:45 0:03:52 4:33:37 0:02:12 3:02:43
9 KREBSBACH-QUIRK Linda USA 9:21:14 1:29:03 0:02:57 4:44:33 0:02:31 3:02:08
10 YOUNG Marcella USA 9:31:22 1:35:49 0:03:25 4:20:18 0:02:07 3:29:41
 
  Men 55 - 59              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 BALFOUR Scott GBR 7:00:50 1:15:59 0:01:14 3:35:25 0:01:04 2:07:07
2 TOBIN Jay USA 7:48:41 1:17:19 0:01:44 3:49:10 0:02:53 2:37:33
3 SVENSSON Kalle SWE 7:50:44 1:18:48 0:02:40 3:45:25 0:02:44 2:41:05
4 LARSSON Bengt SWE 7:53:15 1:14:19 0:04:34 3:45:06 0:02:49 2:46:25
5 VERNAY Guy FRA 7:54:58 1:15:09 0:03:37 3:47:22 0:03:05 2:45:43
6 DOMONEY Chris GBR 7:55:40 1:21:49 0:01:33 4:01:58 0:01:40 2:28:38
7 TINGSKOV Per DEN 7:58:04 1:27:48 0:03:35 3:41:32 0:01:36 2:43:31
8 WALTON Stephen GBR 8:02:00 1:19:59 0:04:09 3:38:51 0:01:27 2:57:33
9 CONROW Charles USA 8:05:08 1:18:41 0:03:54 3:43:36 0:03:27 2:55:28
10 GUNNARSSON Ulf SWE 8:09:15 1:24:26 0:01:41 3:54:09 0:03:48 2:45:10
 
  Women 55 - 59              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 VIVIANI Anne USA 8:48:27 1:36:06 0:04:33 4:09:42 0:02:25 2:55:39
2 TORGERSEN Kathy USA 9:08:42 1:28:32 0:03:31 4:06:52 0:02:38 3:27:08
3 ALLEN Sue GBR 9:12:53 1:17:27 0:02:44 4:35:43 0:02:20 3:14:37
4 KOSTNER Barbara USA 9:52:45 1:44:56 0:07:25 4:13:04 0:03:36 3:43:43
5 PUCHALSKI Patricia USA 10:01:55 1:36:26 0:05:54 4:31:58 0:04:49 3:42:46
 
  Men 60 - 64              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 PFLUG Manfred GER 8:09:53 1:10:24 0:03:06 3:55:02 0:02:46 2:58:33
2 PHEENEY Walterm USA 9:49:15 1:22:01 0:04:24 4:48:47 0:04:10 3:29:50
3 BYARD Robertn USA 11:13:50 1:45:24 0:07:04  5:06:56 0:04:19 4:10:05
 
  Men 65 - 69              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 GREB Horst GER 8:15:22 1:21:31 0:03:35 3:54:39 0:01:47 2:53:48
2 OTTAWAY Ronÿ USA 8:37:22 1:25:41 0:04:07 3:49:47 0:03:37 3:14:09
3 CRENZIEN Axel DEN 8:42:25 1:41:19 0:07:32 3:59:00 0:05:21 2:49:11
4 STEWARD Graham GBR 9:31:43 1:34:10 0:03:04 4:11:07 0:02:39 3:40:41
5 STRÖMBERG Boije SWE 9:53:01 1:36:01 0:07:3 4:33:53 0:02:36 3:32:50
6 NELSON Don USA 9:54:19 1:32:07 0:04:17 4:33:38 0:03:59 3:40:16
7 HEYCKE Dieter USA 10:18:49 1:35:35 0:05:04 4:37:36 0:05:18 3:55:15
8 PATTIE Kenton USA 10:20:35 1:30:48 0:05:09 4:32:58 0:03:08 4:08:31
9 MIETTINEN Pentti FIN 10:40:27 2:18:22 0:10:20 4:40:05 0:06:31 3:25:07
10 REDMAN Lyle CAN 10:47:23 1:45:48 0:06:57 4:32:49 0:06:21 4:15:27
 
  Men 70 - 74              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 WILLE Reinholt DEN 11:11:54 1:53:42 0:03:26 4:46:25 0:02:45 4:25:34
2 ALEXANDER Edwin USA 12:20:52 2:00:32 0:05:29 5:52:45 0:03:43 4:18:21
 
  Men 75 +              
Place Name Nation Total Swim Trans 1 Bike Trans 2 Run
1 SANGESLAND Odd USA 12:05:43 1:49:08 0:08:12 5:38:00 0:04:57 4:25:24
  TriSport Denmark  -  Knud Aagaard

To Menu - Ironman Results